Make your own free website on Tripod.com

YENİ YAYINLARIMIZ

Özelleştirme kapsamındaki işyerimiz Asil Çelik’in ve özelleştirme politikalarına neden karşı çıktığımızı anlatan “Özelleştirme Politikaları ve Asil Çelik Gerçeği” isimli bir broşür yayınladık.

“Nükleer Santraller, Alternatif Enerji Politikaları ve Çevre” isimli kitabımız; 5 Haziran Dünya Cevre Günü dağıtılmak üzere basıldı. Birleşik Metal İş Sendikası olarak, uluslararası sermayenin, gelişmiş ülkelerde sakıncaları nedeniyle artık terkedilen bir teknolojiyle ülkemizi çöplük haline getirmesine, elektrik kesintisi gibi basit oyunlarla ve yoğun propaganda bombardımanı ile toplumun kandırılmasına duyarsız kalamazdık. Kitabımızın toplumumuzun “temiz enerji” konusunda bilinçlemesine bir katkı olmasını diliyoruz.

“Teknik Elemanlar ve Sendikalar Sempozyumu” 22-23 Mayıs 2000 tarihleri arasında, düzenlediğimiz sempozyumda; hem sendikalı işçilerin yıllardır kendilerini uzak gördüğü teknik elemanlara yakınlaşmasını hem de işçi sınıfının bir parçası olduklarının bilinciyle hareket etmekten yoksun teknik elemanların işçi sınıfıyla buluşmasını hedefledik. Bu sempozyumun yarattığı coşkuyu sizlerle paylaşmaktan kıvanç duyuyor ve çalışmalarımıza katılımınız için bu bildiriler kitabınının aynı zamanda da bir davet olduğunu hatırlatıyoruz.

CUMHURBAŞKANIMIZDAN TEŞEKKÜR

Yayınlarımızdan oluşan bir paket gönderdiğimiz yeni Cumhurbaşkanımız Ahmet Necdet Sezer, yayınlarımız için Sendikamıza bir teşekkür mesajı gönderdi..